S reklamou se neobtěžujte
~

Mojí rukou

Radost v dešti

12. října 2011 v 19:30 | Tinka Kliková
Konstatování dnešního dne.

Módní návrhy

21. září 2011 v 20:18 | Tinka Kliková
Myslím, že každá dívka se zálibou v kreslení dostala někdy nutkání navrhnout nějaký ten ohoz, nový super kus do šatníku světové módy. Koneckonců, nějakou tu princeznu nakreslila snad úplně každá. Já taky. (počítají se i princezny, které žere drak ;)
(Doufám, že případní čtenáři opačného pohlaví mi nebudou mít za zlé trochu feminizovaný úvod; pánové, pokud jste někdy kreslili postavu a měla na sobě nějaké šaty, i vás se to může týkat, samozřejmě)
Vymyslet, co na sebe, není vůbec lehké. Je vhodné se snažit o realistické vystihnutí podstaty materiálu. Nebýt jen povrchní. Celek harmonicky sladit, aby nikde nic zbytečně nepřebývalo, ale zároveň aby nebylo přehlédnuto něco důležitého. O to těžší je tento úkol, pokud chcete být genderově korektní a upravit daný model, aby ho mohl nosit každý. Základ úspěchu bývá použít nějaký zdánlivě jednoduchý, ale významný prvek, postavit na něm zbytek a upravit podle potřeby. S tím jsem se pustila do díla a zde můžete výsledek mé snahy zhodnotit:

Kočka

25. února 2011 v 16:56 | Tinka Kliková

Kterak se stal Harry Potter terčem nekulturního barbara

17. září 2010 v 21:23 | Tinka
Jak jsem slibovala, dávám jsem svůj první oficiální pokus o literární žánr zvaný drama. Ovšem, tvořila jsem to v časové tísni asi jednu hodinu, zatímco jsem organizovala vyrábění papírových postaviček na špejlích, takže ve finální podobě bych to označila spíš za "drama". Pojala jsem to trochu jako parodii na podprůměrné fanfiction. Věnováno všem učastníkům oné soutěže Hledáme talent!, která v našich myslích jistě zůstane dlouho nezapomenuta. Jmenovitě potom těm, kteří se mnou tuto frašku odehráli a nenechali mě v tom plavat, tedy Káje a Adél, a dále za spolupráci na výrobě postav a morální podporu Barče, Timovi a Adamovi. Postavy a původní charaktery jsou samozřejmě majetkem J.K.Rowlingové.

(Pro vyšší autentičnost doporučuji hrát s papírovými postavičkami na dvou židlích sražených k sobě, přehozených osuškou)

Postavy: Harry, Ron, Hermiona, Snape, Ginny, Voldemort, Nagini

#@# Pseudoúvod #@#

(Přichází Harry)

Harry: Ahoj, já jsem Harry Potter, jak jste doufám poznali. Mimochodem, autogramy až po představení u mého- soukromého!- vrtulníku. Abych to zbytečně neprodlužoval, nechte se unášet poutavým životním příběhem nepopiratelné celebrity- mě!
 
 

Reklama