S reklamou se neobtěžujte
~

Report z Fancity

1. listopadu 2011 v 19:51 | Tinka Kliková |  Výtlachy
Jo, taky jezdím na cony. Tedy, ne nijak dlouho, teprv od března, ale už se orientuju trochu líp, než když jsem se ocitla v Pekle. Rill mě dovláčela na STARcon, a kdyby to neznělo jako klišé, řekla bych, že jsem propadla závislosti. Cony tak na některé lidi působí, že. Přišlo FFko a věděla jsem, že to asi neskončí u krátkodobého vztahu. Že se vrátím. CKSko jsem letos absolvovala už podruhé a s ještě lepšími zážitky. Po Kate v Praze jsem počítala dny do Fancity. No, je fakt, že jsem to vydržela asi tak týden, a pak jsem byla zaskočená, jak ten zbylý čas utekl. Ale nic, ani balení na poslední chvíli, nemůže pokazit ten skvělý pocit, když je před vámi volno a víte, že ho strávíte přesně tak, jak chcete.

Z jihu jsme jely čtyři, Layla, Keksík, Rill a já. Rill bydlela někde u známých, zatímco zbytek odvážné družiny se rozhodl pro ubytovnu. No, umím si představit i hezčí místa k bydlení, ale byly tam postele, zásuvky a teplá voda, takže si nestěžuju. Recepční byla proti všem očekávání milá, i když vydat nám klíče jí trvalo pekelně dlouho.
Tentokrát jsem con zahájila Johnakovou přednáškou o HMS Phantom, aneb posádko Phantoma, pojďme si povídat, jak jsme úžasní. Zbytek conu jsem strávila povětšinou na literární a fantasy/history linii, občas jsem zavítala na Orientcon. Obzvlášť se mi tentokrát líbily přednášky o psaní. Role play neměla chybu, přetáhnout o dvě hodiny, na to už musí být pořádný důvod. Několikerá smrt v Palpatinově plášti. A já jsem prý nadějná. V jakém směru nebylo specifikováno. Opět jsem mohla shlédnout Hvězdné společenstvo, divadlo, na které mám Vzpomínky. Viděla jsem na vlastní oči Kocoura, mistra Bra'taca a Katie Bellovou. Taky už teď vím, co je to alternativní anime. Mr. Ando. A nevyhledávejte to, je to zlo, fakt zlé zlo. Zúčastnila jsem se cosplaye, který dopadl celkem dobře, i když z vystoupení na jevišti mám vždycky nervy. Naštěstí tentokrát nebyla moc velká účast.
Je pravda, že mě dřív trochu děsilo, jak je většina účastníků starší o deset a víc let než já, ale zvykám si. Ve světě, kde si dospělí umí hrát, to přeci jen nejde tak ztuha. Už si začínám pamatovat jména ostatních členů posádky a některých přednášejících. Vzhledem k tomu, že ještě dva roky po nástupu na gympl jsem nebyla schopná pojmenovat víc jak půlku lidí ve třídě, to považuju za úspěch.
Mám ráda cony. Je to jako objevit ve skříni fantastický svět. I když o něm víte, vždycky je to skvělý pocit mít ve světě plném povinností takovou skříň.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | 26. listopadu 2011 v 13:43 | Reagovat

Stěhuju se na blogspot, blog.cz už pro mě není důvěryhodná stránka, bohužel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama