S reklamou se neobtěžujte
~

Září 2011

Módní návrhy

21. září 2011 v 20:18 | Tinka Kliková |  Mojí rukou
Myslím, že každá dívka se zálibou v kreslení dostala někdy nutkání navrhnout nějaký ten ohoz, nový super kus do šatníku světové módy. Koneckonců, nějakou tu princeznu nakreslila snad úplně každá. Já taky. (počítají se i princezny, které žere drak ;)
(Doufám, že případní čtenáři opačného pohlaví mi nebudou mít za zlé trochu feminizovaný úvod; pánové, pokud jste někdy kreslili postavu a měla na sobě nějaké šaty, i vás se to může týkat, samozřejmě)
Vymyslet, co na sebe, není vůbec lehké. Je vhodné se snažit o realistické vystihnutí podstaty materiálu. Nebýt jen povrchní. Celek harmonicky sladit, aby nikde nic zbytečně nepřebývalo, ale zároveň aby nebylo přehlédnuto něco důležitého. O to těžší je tento úkol, pokud chcete být genderově korektní a upravit daný model, aby ho mohl nosit každý. Základ úspěchu bývá použít nějaký zdánlivě jednoduchý, ale významný prvek, postavit na něm zbytek a upravit podle potřeby. S tím jsem se pustila do díla a zde můžete výsledek mé snahy zhodnotit:

...a nesmějte se!

21. září 2011 v 19:02 | Tinka Kliková |  Výtlachy
Ano, vracím se a vtipy jako "a na jak dlouho asi" jsou v tomto případě samozřejmě odůvodněnými spekulacemi. Na dobu neurčitou, řekněme, nijak pravidelně, ale přesto, se pokusím opět vstoupit do komunity podivných existencí, které se baví zahlcováním volného místa na netu (prázdnota je přeci dost děsivá, proč se nepokusit to něčím zaplácnout). Otázku proč bych nedokázala zodpovědět, asi se nenudím. Nudu u mně totiž doprovází naprostá anititvořivost, dá se říct, že z nudy leda spím, čtu, sleduju televizi a vůbec se chovám jako konzument. Ve škole s nudou ovšem jako pilný student aktivně bojuji- pokouším se o nakreslení co nejvíce obrázků nesouvisejících s učivem a zároveň se soustředím na výklad. Vždy mě překvapí jen jediné: skutečně to lze; kromě němčiny, v jejímž průběhu se úroveň nudy dá měřit i v kiloRimmerech a tělocviku, který je antikreativní svým specifickým způsobem. Ale tohle neměl být článek na téma nuda, tak abych vás dál nenudila:
Jsem zpět! Fakt. Teda, aspoň se tak zatím tvářím.